Panuje u nas zwyczaj wysyłanie sobie kartek z życzeniami z okazji różnych świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Co prawda jest on mocno wypierany przez wygodniejsze wiadomości elektroniczne, ale dołączanie kartki z życzeniami do prezentu nadal jest powszechnie używane i na pewno mile widziane.

Krótka historia kartek na różne okoliczności Tradycja wysyłania kartek z życzeniami miała swój początek w Starożytnych Chinach, była też praktykowana przez Egipcjan. Egipcjanie przekazywali swoje pozdrowienia na papirusie. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w XV w.. W latach 50 XIX w. przekazywano kartki w kopertach. Dzisiaj są to bardzo często kolorowe koperty. Ręcznie robione kartki okolicznościowe Nie ma nic co bardziej ucieszy osobę obdarowaną niż upominek zrobiony samemu oraz osobiście wręczony jubilatowi. Taki podarunek jest szczególnie doceniany przez odbiorcę, bo ma bardziej osobisty charakter. Jeśli do prezentu chcielibyśmy dołączyć życzenia, miłym akcentem będzie na pewno wymyślenie nie za długiego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Także kartkę z życzeniami możemy wykonać w zaciszu swojego mieszkania.

Wystarczy do pracy kawałek brystolu, tubka kleju, kolorowe wstążki oraz ciekawe naklejki z brokatem, które dostępne są w każdym sklepie papierniczym. W zależności od rodzaju wydarzenia (urodzin, rocznicy ślubu, narodzin dziecka) do naszego pięknego , samodzielnie wykonanego prezentu będziemy mogli dorzucić tematyczne ozdoby. Świetnie sprawdzą się tutaj też koperty ozdobne, które dopełniają całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *