W Polsce panuje zwyczaj wysyłanie sobie ładnych kartek z okazji świąt na przykład Bożego Narodzenia, czy Świąt Wielkanocnych. Prawdę mówiąc ten zwyczaj jest szybko wypierany przez wygodniejsze sms-y, lecz dołączanie kartki okolicznościowej do podarunku nadal jest powszechnie używane i z całą pewnością bardzo miłe.

Krótka historia kartek okolicznościowych Tradycja wysyłania kartek zawierających życzenia miała swój początek już w Starożytnych Chinach, była ona też praktykowana przez Starożytnych Egipcjan. Ci drudzy słali sobie pozdrowienia na zwojach z papirusu. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. Na lata pięćdziesiąte dziewiętnastego wieku przypadło dostarczanie kartek z życzeniami w kopertach. Aktualnie są to przeważnie koperty kolorowe. Kartki okolicznościowe ręcznie robione Nie ma nic co bardziej ucieszy osobę obdarowaną niż prezent stworzony samemu a także osobiście wręczony jubilatowi. Taki podarunek jest w szczególności doceniany przez adresata, ponieważ ma bardziej osobisty charakter. Jeśli do podarunku chcielibyśmy dołączyć życzenia, miłym akcentem będzie z pewnością napisanie zwięzłego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Również samą kartkę możemy stworzyć w swoim domu.

Wystarczy do pracy tubka kleju, kawałek brystolu, kolorowe wstążki oraz ciekawe brokatowe naklejki, jakie są do kupienia w sklepie z artykułami papierniczymi. W zależności od rodzaju świętowanego wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do zrobionego przez nas pięknego , samodzielnie wykonanego prezentu będziemy mogli dorzucić ozdoby charakterystyczne dla danej okazji. Kapitalnie sprawdzą się tutaj również ozdobne koperty, będące uzupełnieniem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *