Botoks inaczej znany jako toksyna botulinowa jest jedną z najczęściej używanych mieszanin w dzisiejszej medycynie kosmetycznej. Równocześnie, ze względu na nieznajomość sposobu, w jaki działa toksyna wśród wielu ludzi budzi sprzeczne uczucia. Czym właściwie jest toksyna botulinowa? W myśleniu większości ludzi botox Lublin jest zabiegiem kosmetycznym, którego zadaniem jest usunięcie zmarszczek na twarzy. Likwidacja zmarszczek rzekomo odbywa się przez wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która „wypełnia” zmarszczki na twarzy.

Tymczasem rzeczywistość jest całkowicie inna! W jaki sposób tak naprawdę przebiega ten niezwykle popularny zabieg kosmetyczny? Botoks rzeczywiście opiera się na zaaplikowaniu wyżej opisanej toksyny w okolicy zmarszczek, jednakże nie w celu ich wypełnienia, a wyłącznie w celu unieruchomienia mięśni odpowiedzialnych za powstawanie tych zmarszczek! Inaczej mówiąc, toksyna odpowiada za unieruchomienie mięśni, i wtedy organizm ma szansę zacząć samoistny proces regeneracji, skutkujący wygładzeniem zmarszczek na twarzy. Konsekwencje zabiegu omawiana toksyna botulinowa znana też jako jad kiełbasiany to bardzo silna trucizna, jaka jeśli dostanie się do układu pokarmowego może być przyczyną silnego zatrucia. Jednocześnie podanie tej toksyny w mięśnie nie spowoduje żadnych skutków ubocznych.

Osoba , której zaaplikowano toksynę w mięśnie, nie tylko nie musi martwić się potencjalnym zatruciem, lecz też bliznami , które miałyby powstawać w wyniku zabiegu. Ewentualne blizny będące skutkiem skorzystania z zabiegu to tylko mit! Botox powoduje jedynie zaczerwienienie, które po pewnym czasie znika.

One thought on “Wstrzyknięcie jadu kiełbasianego w nasze mięśnie nie powoduje efektów ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *