W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma różne problemy powiązane z ich uzębieniem. Niektóre osoby borykają się tylko z krzywo wyrośniętymi zębami, natomiast inni prócz tego mają wady zgryzu. Niestety mimo bardzo dużych różnic między sobą, oba problemy są bardzo poważnie. Zawodem, który zajmuje się tego typu problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady powinni udać się na konsultację do stomatologa-ortodonty, który na podstawie obejrzanego uzębienia oraz zdjęć kwalifikuje osobę do noszenia aparaty stałe chorzów. Poniektórym ludziom, w szczególności dzieciom starcza zakładanie ruchomego aparatu. Wówczas wady są naprawdę małe. Jednakże leczenie tego typu aparatem jest również pierwszym krokiem do dalszego leczenia. Ludzie, u których stwierdzi się większą wadę zgryzu, są zakwalifikowane do leczenia stałym aparatem. Na rynku dostępnych jest kilka możliwości – od zwykłych aparatów metalowych aż po aparaty samoligaturujące. Nawet dla bardziej wymagających osób są do kupienia aparaty stałe, które są zupełnie niewidoczne, ponieważ wykonane są pod kolor uzębienia. Niestety usługa założenia aparatu stałego wiąże się z niemałym wydatkiem.

Koszt jednego łuku aparatu to ok. tysiąc pięćset złotych w przypadku zwykłego aparatu. W dodatku dochodzą do tego koszty wizyt, leczenia uzębienia, wykonywania kontrolnych zdjęć i tym podobne. Jednak uważam, iż to wszystko jest warte naszego zachodu, ponieważ wyleżenie wady uzębienia możebardzo pozytywnie oddziaływać na nasze życie a także na nasze samopoczucie. Na 100% staniemy się bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *