Peptydy to związki organiczne, jakie powstają poprzez połączenie 2 lub większej liczby cząsteczek aminokwasów. Zarówno peptydy sklep jak również te znacznie droższe są znane na całym świecie a bardzo chętnie zażywają je osoby aktywne fizycznie a ponadto stosowane są w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Peptydy to jeden z kilku składników obecnych w markowych kremach a znane są przez efekty jakie uzyskuje się podczas stosowania na paznokciach, włosach i skórze. Peptydy w medycynie estetycznej i kosmetologii mają dużo zalet między innymi – mają działanie przeciwzmarszczkowe, – są łagodne w wypełnianiu zmarszczek niż botoks, – nawilżają, – regenerują jak również działają ujędrniająco na skórę, – przyspieszają porost włosów, powodują ich zagęszczenie, – poprawiają kondycję włosów, – wzmacniają nasze paznokcie. Peptydy używane przy aktywności fizycznej działają następująco: -pomagają w utracie wagi,- wzmacniają mięśnie, – dodają sił,- zwiększają wydolność, – biorą udział w procesie regeneracji tkanek, – zmniejszają ryzyko występowania stanów zapalnych.

Peptydy jak również inne środki wspomagające regenerację organizmu a także wspomagające jego funkcjonowania muszą być przez nas zażywane na podstawie konkretnych zaleceń, ponieważ tylko poprawnie zażywane będą działać w 100% a jeżeli będziemy je zażywać w nieprawidłowych dawkach na pewno nam zaszkodzą nie pomogą. Przy stosowaniu peptydów trzeba również pamiętać o tym czy nie mamy uczulenia na te związki a także czy nie mamy chorób, które stoją na przeszkodzie w ich stosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *