Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) ma za zadanie dzielić komputer na poszczególne części, a każda część ma na celu imitację oddzielnego serwera fizycznego. Inaczej mówiąc – jest to technologia pozwalająca na stworzenie wielu wirtualnych maszyn w obrębie jednej maszyny w rzeczywistości. W dodatku każdy tego typu serwer jest całkowicie oddzielony od innych. Tego typu serwery są zazwyczaj używane przez rozbudowane sklepy online czy duże serwisy.

Hostingi VPS są swego rodzaju bardzo zaawansowanym systemem wirtualnym, w którym wykorzystanie stosownego oprogramowania pozwala na całkowite odzwierciedlenie serwera dedykowanego (fizycznego) danego komputera. Jedyną różnicą w odniesieniu do serwera dedykowanego jest to, iż jego zasoby w zakresie sprzętu dostępne są dla większej ilości użytkowników. https://makeapp.pl/dzisiaj-o-tym-jak-otworzyc-firme-w-branzy-it/ jest wielopoziomowym zadaniem. Co najważniejsze oprogramowanie, na jakim działa serwer powinien być systematycznie updatowane, by prawidłowo działało. Dodatkowo powinno się monitorować usługi czy odpowiedzi aplikacji na konkretnym hostingu a w razie potrzeby naprawić pojawiające się błędy.

Te prace są podstawą fachowej administracji, jednakże można je poszerzyć o takie zadania jak: archiwizacja danych oraz optymalizacja aktualnych konfiguracji. Ważne jest aby nasz hosting był stosownie zabezpieczony. W celu sprawdzenia ochrony danego serwera najczęściej stosuje się tzw. testy penetracyjne. To etyczne hakowanie. Zarządca serwera hackuje go w dokładnie taki sam sposób jak uczyniliby to potencjalni włamywacze. Dzięki temu weryfikowane są wszelkie istniejące zabezpieczenia , które mają za zadanie zabezpieczać serwer przed tego typu zagrożeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *