Meble na wymiar to przedmioty, które specjaliści w tej dziedzinie budują zgodnie ze specyfikacjami klienta. Kupienie takowych mebli pozwala klientowi decydować między innymi o ich kolorze, typie a także ilości wykorzystywanego surowca, wykończeniu, wzornictwie. Ponadto, cały czas zalicza się jako ,kuchnie na wymiar goleniów“, nawet jeśli możesz zdecydować się jedynie na jedną lub dwie z wyżej wymienionych rzeczy. Dlatego że nasz rynek pełen jest znormalizowanych przedmiotów, wiele osób ma możliwość nadania im wymarzonego stylu i smaku też w produkowaniu mebli do wycinania ciastek. Ta iluzja szerszego wyboru pozwala wielu producentom naciągnąć znaczenie terminu ,meble wykonywane na wymiar”.

 

Widać wyraźnie, iż termin używany w celu stworzenia wyraźnej granicy między produkcją masową a dostosowaną do potrzeb kontrahenta jest w tej chwili zatarty. Dzięki technologii i internetowi producenci mogą na masową skalę wytwarzać meble, równocześnie włączając wkład klientów do podstawowego projektu. Nie ma większego znaczenia, czy wkład klienta ogranicza się jedynie do doboru koloru lub surowca. Prawdę mówiąc, towar wciąż trzeba zaliczyć do tej grupy. Żeby było jasne, produkcja masowa nie jest zła. W końcu jest to powód, dla jakiego tak dużo rzeczy, które nam się podobają, jest do kupienia w kuszących cenach.

 

Najzwyczajniej w świecie w wytwarzaniu mebli masowa produkcja bardzo często odbywa się kosztem niesamowitego rzemiosła, jakiego wyroby w każdym calu są unikalne oraz bardzo często także dostosowane do spersonalizowanych wymagań jak również gustu. Toteż biorąc pod uwagę ten aspekt, musimy pomyśleć nad wyborem mebli na wymiar lub na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *