Podróże w dzisiejszych czasach to przywilej wielu ludzi, nie jak dawniej, tylko wybranych. Mamy możliwość się wybierać w rozmaite strony, zaś ograniczają nas tylko czas, oszczędności oraz nasza wyobraźnia. Jednym z ekonomiczniejszych oraz ekscytujących możliwości podróżowania jest podróżowanie “na własną rękę”, bez udziału i prowizji biur turystycznych, z samodzielnie wytyczonymi drogami na mapie, z wynajętym lub swoim własnym środkiem transportu, w doborowym towarzystwie albo samotnie, i to najlepiej z nocką w hostelu, pod namiotem lub w kamperze.

 

Kamper jest połączeniem dwóch niezbędnych elementów każdej wycieczki – to środek transportu oraz nocleg. Kampery kojarzą się głównie z wakacjami z rodziną na szerokich amerykańskich trasach , które ciągną się w pobliżu pięknych pustkowi, jak zazwyczaj prezentowane to jest w amerykańskich filmach. Kampery nie są aż tak silną częścią naszej kultury, ale mają własne miejsce w podróżowaniu. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy warto zakupić lub choćby wypożyczyć taki kamper, powinniśmy wziąć pod uwagę parę rzeczy.

 

Po pierwsze grupa poruszająca się kamperem musi mieć co najmniej jednego kierowcę z prawem jazdy kat. B (dla pojazdów do 3,pięć t) albo kategorii C/C1 (dla pojazdów pow. 3,5 ton). Kolejno należy dowiedzieć, czy infrastruktura drogowa w miejscu, do jakiego zmierzamy, jest odpowiednia dla kampera. Punkt ostatni to warunki atmosferyczne – dla zimowych podróży znacznie lepiej sprawdzą się kampery z dodatkową izolacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *