Komputery stacjonarne z monitorem, czyli tzw. ”pecety” to coś, co w teraźniejszych czasach jest zapominane na rzecz laptopów, tabletów, oraz smartfonów. Tak naprawdę mało kto ma komputer stacjonarny, bo z biegiem czasu chyba każdy z nas potrzebuje posiadać coś innego. Lecz jeszcze kilka lat temu stacjonarne komputery posiadające system operacyjny były naszym jedynym oknem na świat.

 

Wówczas jeszcze nie każdy miał dostęp do sieci, toteż naszą rozrywką na komputerze stacjonarnym były tylko gry na CD lub DVD, czy także te, które zostały już wcześniej wgrane do systemu, w momencie kiedy komputer został przez nas zakupiony. Jeżeli lubiliśmy rysować, mogliśmy skorzystać z Paint’a. Wówczas to była podstawowa rozrywka na komputer. Jednakże z biegiem lat technologia zaczęła się rozwijać, coraz więcej osób w Polsce zaczęło korzystać z internetu, a z uwagi na to, że tradycyjne komputery zaczęły częściej ulegać wszelakim awariom, zakupienie poręcznego laptopa było bardziej opłacalne, niż oddanie do serwisu starego sprzętu. Niemniej jednak nasz pierwszy stacjonarny komputer za każdym razem będzie dla nas miłym wspomnieniem, bo jeszcze kilkanaście lat temu była to najnowocześniejsza technologia, porównywalna z tym, z czego korzystamy obecnie. Któż to wie, co przyniesie każdemu z nas przyszłość a także z jakich sprzętów będziemy mogli korzystać, gdy zechcemy znowu wpisać się w obowiązującą modę?

 

Czymkolwiek by to nie było, bez wątpienia powinniśmy na to czekać, bo to może nas wyjątkowo miło zaskoczyć. Zupełnie tak samo jak w sytuacji naszego pierwszego, stacjonarnego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *