Dom opieki, dom seniora, lub dom pomocy społecznej to placówka, która oferuje całodobową opiekę osobom , które jej potrzebują z powodu wieku, choroby, albo niepełnosprawności. Czasami zdarza się tak, że nawet pozornie młodzi ludzie ulegają niezwykle dramatycznym wypadkom, w wyniku których są w dużym stopniu niepełnosprawne, a najbliższym tej osoby brakuje fachowego osprzętu lub wiedzy do tego, by mieć możliwość ciągle się nią zajmować. Jedynym wyjściem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w tego rodzaju placówce.

 

Podobna sytuacja dotyczy osób w starszym wieku, które uległy wylewowi albo zawałowi. Czasami taka choroba przebiega łagodnie i chory szybko wraca do zdrowia, a czasem po szpitalu wymaga fachowej opieki, jakiej najbliższa rodzina nie może zapewnić. W takiej sytuacji jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Seniora. W tego rodzaju placówce mają możliwość przebywać osoby zarówno młode i w podeszłym wieku. Nigdy bowiem nie wiadomo, co wydarzy się w życiu każdego z nas oraz jakie wystąpią konsekwencje tych wydarzeń. Z pewnością nikt z nas nie chce być poważnie chory już do końca życia, ale na to nie mamy wpływu. To właśnie dlatego działają tego typu placówki, by bliska rodzina osoby, która niespodziewanie a także czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, mogła mieć zagwarantowaną opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zapewnić samemu.

 

 

Takiego typu decyzja jest oczywiście bardzo trudna, bo wszak ktoś, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe nasze życie, choruje na tyle poważnie, tymczasem my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani sprzętu do opieki na poziomie jaki jest niezbędny. Pracownicy domu opieki nad osobami niepełnosprawnymi albo starszymi z pewnością zajmie się tą osobą na bardzo wysokim poziomie, ponieważ takie jest jego przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *