W obecnych czasach wiele osób rezygnuje z zatrudnienia na etacie, decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, takie rozwiązanie umożliwia zdobycie poczucia niezależności oraz bycie sobie szefem. Zanim natomiast zrezygnujemy z wygodnej posady, powinniśmy rozważyć, w jaką branżę chcielibyśmy zainwestować, ażeby nic nie stracić. Za 1 z najbardziej opłacalnych biznesów uważany jest obecnie punkt kurierski franczyza jest bardzo często wykorzystywanym systemem w tego rodzaju działalności. Jak wynika z przeprowadzonych badań, gałąź kurierska należy do jednej z 3 branż, które rozwijają się najbardziej dynamicznie a także najbardziej intensywnie. Głównym powodem tego typu zjawiska jest docenienie przez ludzi wygody robienia zakupów online a także bogactwo oferowanego przez sprzedawców internetowych asortymentu.

 

Na dzień obecny nadawanie przesyłek stanowi codzienność zarówno wśród ludzi indywidualnych, jak i businessmanów, których paczki stanowią mniej więcej 70 % wszystkich przesyłek. Jeśli głos w naszej głowie a ponadto wszyscy znajomi mówią “punkt kurierski franczyza“, zastanówmy się, w jaki sposób można to zrobić. Na początku pomyślmy, czym tak naprawdę jest punkt kurierski. Generalnie możemy powiedzieć, iż jest to podmiot, jaki pośredniczy w przyjmowaniu i nadawaniu paczek między przewoźnikami oraz klientami. Jeśli jesteśmy przy firmach transportowych, powinno się zwrócić uwagę na fakt, że punkt kurierski korzysta często z propozycji paru działalności. Umożliwia to obsługiwanie wielu kontrahentów, niezależnie od rozmiaru oraz wielkości paczek. Na rynku istnieją bowiem spółki zajmujące się przewozem wyłącznie niewielkich towarów, a ich auta transportowe nie są przystosowane do rzeczy wielkogabarytowych.

 

Wybór stosownego przewoźnika, który oferuje tańsze usługi od innych, pozwala na nam dodatkowy zysk. Pomyślmy, na czym oprócz tego może zarobić taki punkt kurierski. Dla kontrahentów przesyłających kosztowne lub mogące ulec zepsuciu towary interesującą możliwością będzie ubezpieczenie, , które gwarantuje zwrot cen na wypadek zgubienia albo awarii przesyłki. Wiele spółek proponuje też dodatkową usługę w formie wiadomości Sms o tym co w danym dniu dzieje się z jego przesyłką, jak również wysyłkę za pobraniem, która zabezpiecza przed dostaniem się naszego produktu w niewłaściwe ręce. Naszą ofertę możemy także poszerzyć o sprzedaż produktów do pakowania a także zaoferować kompleksową usługę pakowania paczek. W dzisiejszych czasach, kiedy ogromna ilość ludzi ma pracę w innym kraju, dużym sukcesem cieszą się międzynarodowe przesyłki, dlatego należy przemyśleć przyłączenie ich do oferty swojego punktu. Ponadto jest możliwość organizacji transportu surowców (przede wszystkim materiałów budowlanych) na paletach, dzięki czemu zyskamy potężnych (bardzo dobrze płacących) klientów, jakimi są spółki budowlane.

 

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest też zamówienie kuriera do naszego domu zarówno z paczką, jak również po paczkę, dlatego właśnie można z powodzeniem stwierdzić, iż to bardzo ważna możliwość w każdym punkcie kurierskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *