Ubezpieczenie samochodowe na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jest wymagane dla każdego samochodu, który porusza się po ulicach publicznych. Auta, które tego typu ubezpieczenia nie mają, to mają bezwzględny zakaz poruszania się w ruchu publicznym. Na całe szczęście w naszym kraju funkcjonuje niemało firm, jakie mają w swojej ofercie bardzo tanie OC. Osoby, które mają nowoczesne auto bądź pojazd samochodowy bardzo drogi, to mogą dodatkowo kupić także ubezpieczenie AC. Zarówno o jednym, jak również o drugim rozwiązaniu powiemy nieco więcej w dalszej części artykułu.

Ubezpieczenie OC-AC

Wiemy już, że ubezpieczenie na pojazd jest w naszym kraju konieczne. Stąd każdy właściciel samochodu ma obowiązek zadbać o tą sprawę. Spółki ubezpieczeniowe proponują różnorodnego rodzaju oferty, które często w znacznym stopniu odróżniają się pomiędzy sobą. Niektóre z tych ofert są bardzo korzystne, zaś drugie trochę mniej. Nie warto ukrywać, iż częstokroć mamy kłopot z wyborem właściwej opcji AC a także OC, jakie mogłyby się nam najbardziej przydać. Na szczęście na doskonale prowadzonym blogu MojaPolisa24.pl można znaleźć przydatny ranking najlepszych ubezpieczeń OC na dany rok. Dzięki temu w prosty oraz szybki sposób jest możliwość porównać sobie oferty najpopularniejszych ubezpieczycieli w naszym państwie. Zawężenie wyboru do wyłącznie kilku firm na pewno ułatwi ci podjęcie ostatecznej decyzji, a przede wszystkim pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Z całą pewnością jednym z istotniejszych czynników mających wpływ na wybór ubezpieczenia OC/AC jest wysokość składki. Powinniśmy zaznaczyć, iż ubezpieczenia na nasz samochód mamy możliwość wykupić na różny okres. Bardzo często klienci decydują się na ubezpieczenie roczne, jednak niemniej popularna jest również polisa na 6 miesięcy. Zależy to po prostu od indywidualnej sytuacji człowieka, bo zarówno jedna, jak również druga propozycja posiada swoje zalety oraz wady.

 

Wracając do cen ubezpieczenia, to każdy z nas chciałby zapłacić jak najmniej. Jednakże bardzo tanie OC nie zawsze jest możliwe do wykupienia, bo wysokość składki uzależniona jest od kilku istotnych elementów. Przede wszystkim korporacje zajmujące się ubezpieczeniami biorą pod uwagę długość stażu kierowcy a ponadto jego historię wypadkową. Ponadto pod uwagę brana jest także marka pojazdu, jego pojemność, typ paliwa, czy też rok produkcji. To wszystko w większym bądź mniejszym stopniu wpływa na wielkość składki ubezpieczeniowej za pojazd.

Gdzie można policzyć orientacyjną wysokość składki?

Zwracając uwagę na podane wcześniej dane na temat aspektów wpływających na wysokość polisy, dość duża część osób zastanawia się, czy można gdzieś obliczyć orientacyjną wielkość składki. Z pomocą różnych stron jak najbardziej możemy to uczynić. Już teraz składkę na ubezpieczenie OC/AC możesz policzyć na stronie internetowej TanieOConline.pl lub OC-AC-Kalkulator.pl. W ten prosty sposób możemy poznać nie tylko orientacyjny koszt ubezpieczenia OC, lecz także porównać najbardziej korzystne oferty polisy OC/AC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *