Uzależnienie od alkoholu jest jednym z największych problemów społecznych w naszym kraju. Niestety walka z tym uzależnieniem jest niezwykle ciężka i dlatego jedynie niektórym ludziom udaje się z niej wyjść. Bardzo dobrym sposobem jest wszywka alkoholowa, czyli lek, który jest dostępny w postaci tabletek przeznaczonych do implantacji podskórnej.

Leczenie uzależnienia od alkoholu powinno odbywać się na paru płaszczyznach jednocześnie, zaś wszywka jest świetną pomocą. Trzeba mieć na uwadze to, iż możemy stosować wszywkę wyłącznie za zgodą doktora. Samodzielne stosowanie preparatu może stanowić niebezpieczeństwo dla życia albo zdrowia pacjenta i z tego też powodu lek jest wyłącznie wydawany na receptę. Działanie opiera się na tym, iż uwalniana jest substancja, jaka zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu a także powoduje, iż zaraz po spożyciu napojów alkoholowych odczuwa się duży dyskomfort. Z tego powodu wiele osób po prostu zaprzestaje picia, ponieważ dolegliwości są na tyle nieprzyjemne, iż nie chcą już tego odczuwać. Jest to trochę terapia szokowa, lecz jednak skuteczna, dlatego właśnie ciągle się ją stosuje. Należy natomiast pamiętać, iż skuteczność wszywki zależy od innych elementów, które używa się w całej terapii.

Wszywkowy implant wszczepiany jest podskórnie, natomiast samo działanie utrzymuje się kilka miesięcy. W tym okresie substancja czynna jest uwalniana do organizmu a także powoduje zablokowanie metabolizmu alkoholu. To prowadzi do tego że po spożyciu substancji procentowej odkłada się aldehyd octowy, który nie przekształca się w kwas octowy. Z tego powodu osoba uzależniona może odczuwać nudności, wymioty, a do tego dziwne uczucie w sercu. Picie substancji alkoholowej z wszywką jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, dlatego właśnie powinniśmy tego unikać. Pomimo to znane są nam przypadki ludzi, którzy przepili wszywkę alkoholową. Inne pojawiające się objawy to niedociśnienie, i nagłe zaczerwienienie twarzy jak i uczucie gorąca. Jeżeli objawy te nie ustąpią samoistnie po kilku godzinach to należy jak najszybciej skontaktować się z doktorem. Pomocne będą też zimne okłady, lecz w wyżej opisanej sytuacji nie możemy czekać z wezwaniem fachowej pomocy.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny sposób, ale niekiedy może okazać się skuteczny. Przede wszystkim jednak to 1 ze składników terapii osób uzależnionych od alkoholu. Osoba, która sięgnie po alkohol doświadcza szeregu wyjątkowo nieprzyjemnych symptomów, które to skutecznie odpychają osobę uzależnioną od alkoholu. Wywołanie niechęci do tej substancji jest głównym zadaniem wszywki. Leczenie alkoholizmu Lublin ma formę jałowej tabletki, jaka jest wszczepiana pod skórę przez lekarza.

W trakcie tego zabiegu umieszcza się pod skórą od 8 do 10 tabletek. Następne wszywki możemy wszczepić po ośmiu miesiącach. Kluczową substancją tabletek jest disulfiram, który jest również do kupienia w tabletkach doustnych. Takie pigułki z kolei powinno się zażywać raz na dwadzieścia cztery godziny. Zanim odkryto disulfiram nie było skutecznych metod terapii farmakologicznej, a jedyna istniejącą opcją był opium oraz barbiturany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *