Formowane rośliny tak zwane “topiary” znane są człowiekowi najprawdopodobniej od starożytności, od starożytnego Egiptu. W dawnym Rzymie istniał zawód polegający na formowaniu roślin – topiarius. Niestety cała ta sztuka zanikła w średniowieczu, by na nowo pojawić się w szesnastym wieku i trzymać się dobrze po obecne czasy. W dzisiejszych czasach topiary cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli okazałych ogrodów w trzech podstawowych formach: geometrycznej, architektonicznej oraz prawdopodobnie najbardziej popularnej- amorficznej, która to forma polega na nadaniu roślinie kształtu surrealistycznego, nie mającego bardzo często odniesienia w w naturze.

 

Przy projektowaniu tego rodzaju figur bardzo często używanymi okazami roślinnymi są; cis, bukszpan, żywotnik jak również buk i klon. Potrzebne narzędzia, nawozy, sadzonki a także nasiona – wszystko to może zagwarantować dobre centrum ogrodnicze. Zlokalizowane blisko domów a także prowadzone przez fachowców w tej branży, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zapalonych ogrodników oraz ich ogrodów. Produkty sprowadzane od sprawdzonych producentów a także sadzonki dostarczone z najlepszych hodowli zapewnią ogrodom potrzebną jakość. Ten odpłaci się spokojem oraz pięknem, z jakiego my możemy skorzystać. Fundamentem każdego pięknego ogrodu są nie tylko bogate klomby z kwiatami a także szeroka gama wielorakich krzewów porozrzucanych nieśmiało na równo przyciętej trawce.

 

Prawdziwy ogród ma też wszelkiego typu ogrodykolakowscy.pl/rosliny-formowane-drzewa-bonsai. Klony, głogi, buki, dęby oraz lipy, brzozy oraz wierzby i wiele wiele innych gatunków gwarantują nam wiosną wspaniałe ukwiecenie naszego skrawka zieleni, a w jesienne dni potrafią zachwycić paletą kolorów umilającym namnieco te chłodne popołudnia w naszym ogrodzie. Z kolei jeśli zależy ci na pięknie ogrodu przez cały rok, skierujmy swój wzrok ku iglakom, które w większości, jako ozdoba, formowane są w najróżniejsze kształty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *