Personalne treningi są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej widziane z reguły jako fanaberie lub jedynie dla osób o bardzo dużych dochodach. Jednak prawie każdy klub fitness proponuje sposobność zasięgnięcia z pomocy trenera personalnego, a w dużych miastach powstają profesjonalne kluby treningu personalnego. Coraz więcej osób korzysta z takich klubów, co prowadzi do zminimalizowania cen a także przyciągnięcia do pracy kolejnych trenerów personalnych.

Zagadnienie tego typu treningu to niezmiernie duże spektrum, które zakłada od samego początku profesjonalne podejście do kontrahenta. Z pewnością kluczową kwestią jest chęć ulepszenia sprawności fizycznej a oprócz tego prezencji sylwetki. Mamy zatem do czynienia z koniecznością rozpisania dokładnego planu treningowego ,a także konsultacji które związane są z odpowiednim żywieniem. Świetny trener personalny musi nie tylko wiedzieć, jak dopasować plan treningu do indywidualnych wymagań organizmu, ale głównie potrafić stosownie zmotywować nabywcy, a potem małymi kroczkami wyznaczać mu kolejne cele które ma osiągnąć. Poprawnie przeprowadzony trening oddziałuje nie tylko na samo ciało, lecz również na umysł. Pozwala rozładować nagromadzone emocje, frustrację, jak również pobudzać do pozytywnych działań.

Wielu trenerów personalnych opowiada, że praca z ich klientami trwa 24 godziny na dobę. Po zakończeniu treningu, przykładowo trwającego 60 minut, nie kończy się ich praca, dlatego, że klient powinien zamienić tryb życia na bardziej zdrowy. Trener personalny powinien posiadać nieprzerwany kontakt z klientem, dawać mu wsparcie również poza godziną treningów. Da się to uczynić, przykładowo przez określenie dodatkowych aktywności fizycznych, jak również edukowanie w celu prawidłowego odbierania sygnałów które daje nam nasze ciało.

Pełny pakiet narzędzi związanych z prowadzeniem fizycznym również u sportowców zagwarantuje trener przygotowania motorycznego Katowice W takiej sytuacji specjalny program kursu jest przeprowadzany poprzez praktykujących sportowców, przeważnie profesjonalistów w swych dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i utytułowany trener personalny, tym od razu wyższa jakość oferowanych usług, ale również wyższe koszta. Zatem trenera personalnego musimy dopasować do swojej osobistej sytuacji życiowej a także własnych ambicji. Wiele uzależnione jest od tego, co chcemy zyskać oraz w jakim czasie. Musimy jednak uważać, ponieważ ceny treningów personalnych są niezwykle zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższa cena oznacza poprowadzenie kursu przez początkującego trenera.

Jeżeli koszty treningu są dla nas za duże, możemy spróbować je obniżyć przez skorzystanie z propozycji pakietów treningowych. Kupujemy wtedy z góry całą serię treningów personalnych, na przykład dziesięć lub dwadzieścia, co jest o wiele tańsze oraz często może zachęcać Nas do działania. Jeżeli i tak musimy płacić za usługę… Da się również uprawiać sport w dwójkach albo grupach, zazwyczaj do 4 osób. Nie można wówczas wymagać, że trener personalny będzie całkowicie skupiony tylko na Nas, ale koszt takiej usługi często może wynieść nawet ok. 30 % wyjściowej ceny. Jednocześnie w taki oto sposób zdołamy osiągać identyczne wyniki, co podczas treningu osobistego. Musimy posiadać tylko chęć do pozytywnych przemian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *