Fizykoterapia polega na leczeniu urazów a także chorób fizycznych z użyciem technik manualnych, urządzeń medycznych, różnych ćwiczeń oraz innych środków. Istnieje kilka różnych terapii a także metod leczenia dostępnych w rehabilitacji ludzi z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, problemami neurologicznymi, sercowo-naczyniowymi i kilkoma innymi schorzeniami. W tym artykule przedstawimy różne rodzaje dostępnych zabiegów fizjoterapeutycznych.Elektrostymulacja to proces używany od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do naszego ciała prąd o małym natężeniu poprzez elektrody a także pomaga stymulować przepływ krwi i zmniejszać stany zapalne.

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który skupia się na określonej części ciała. Niektóre z znanych rodzajów to masaże głowy, szyi, stóp i pleców. Terapeuta za pomocą rąk masuje konkretny obszar oraz gwarantuje ulgę w różnych objawach bólowych.

Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który mamy możliwość zastosować w leczeniu bólu a także stanów zapalnych w wielu stanach. Zabieg polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która wspomaga gojenie i wzrost komórek.

Zabieg fizjoterapeutyczny -elektroterapia

Jest wiele powodów, dla których pacjenci są zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Możliwe, że cierpią na przewlekły ból, kłopoty z układem mięśniowym, a nawet depresję albo niepokój. Niezależnie od przyczyny, w poniższym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym programom leczenia oraz technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Ultradźwięki-zabieg fizjoterapeutyczny

Ultradźwięki ciała mogą ujawnić złamania, skrzepy krwi a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele pacjenta. Wysyłane fale odbijają się od tkanek a następnie wracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza ciała osoby badanej na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *