Aparaty ortodontyczne stosuje się w celu uzyskania prawidłowego zgryzu. Proste uzębienie to nie tylko i wyłącznie piękny uśmiech, uzębienie to wizytówka każdego z nas. Aparaty pozwolą wyprostować zęby, leczą wady zgryzu a także czasem potrafią wyleczyć kompleksy, z którymi się zmagamy.

Aparaty stałe Katowice są wykorzystywane w ortodoncji by korygować wady zgryzu. Te aparaty znajdują się na zębach pacjenta przez całe leczenie. Zamki w aparatach wykonane są z metalu, a osoby, dla których estetyka jest bardzo istotną kwestią mogą zdecydować się na założenie droższych zamków, kosmetycznych. Wykonane są one z porcelany lub z kryształu. Są one znacznie mniej widoczne i bardziej zbliżone do barwy uzębienia. Proces leczenia z zastosowaniem ortodontycznych aparatów stałych jest stosunkowo długi i kosztowny, ale przynosi piękny efekt wymarzonego prostego uśmiechu.

Ortodoncja chce wychodzić na przeciwko wymaganiom pacjentów i dlatego oferuje Invisalign. To nowe, alternatywne rozwiązanie, które pozwala poprawiać wszelkie wady zgryzu i nie rzuca się w oczy. Invisalign to nowy sposób korygowania wad zgryzu, do którego zalicza się przezroczyste aparaty nakładkowe (alignery), które zrobione są ze specjalnego, termokurczliwego materiału. Dzięki swoim właściwościom, te aparaty są niewidoczne. Nikt postronny nie zorientuje się, iż dana osoba ma je założone na swoich zębach. Tego rodzaju aparaty, w przeciwieństwie do aparatów stałych zapewniają szereg wygód oraz możliwości. Duże znaczenie ma także to, iż te aparaty ułatwiają pielęgnowanie higieny jamy ustnej, skuteczniej zapobiegając rozwijaniu się paradontozy i próchnicy. Aparaty Invisalign to taki typ leczenia, jaki można stosować zarówno w wypadku skomplikowanych i dużych wad zgryzu, jak również w przypadku tych drobnych, delikatnych wad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *