W czasach szybkiego rozwoju internetu chcemy coraz skuteczniejszych technologii, jakie pozwalają nam utrzymać strony www oraz informacje, które są na nich umieszczone. Jednym ze znanych sposobów, żeby osiągnąć ten cel, są najnowsze rozwiązania, jeżeli chodzi o hosting VPS.

 

Czym właściwie jest VPS? Polega to na wirtualnym rozdzieleniu fizycznego serwera tak, by każda powstała część stanowiła osobny serwer dla indywidualnego użytkownika. To rozwiązanie ma duże plusy, o których za chwilę powiemy sobie nieco więcej. Po pierwsze tego rodzaju hosting kosztuje mniej, ponieważ wynajmujemy tylko i wyłącznie tyle miejsca, ile nam jest potrzebne. Nie musimy płacić za cały fizyczny hosting, z jakiego i tak nie będziemy korzystać. Oprócz tego wszystko pozostaje w sferze online, to znaczy, że nie musimy się o nic martwić. O zdecydowaną większość rzeczy powiązanych z serwerem zatroszczy się admnistracja serwerami, która odciąży nas w wielu obowiązkach, jedyne, o czym będziemy musieli myśleć, to nasze informacje i to wszystko. Także jeśli chodzi o bezpieczeństwo będziemy mogli być spokojni. Na takich serwerach systematycznie wykonuje się testy penetracyjne, jakie mają na celu prześledzić bieżący stan obrony sieci.

 

To wyjątkowo efektywne badania, bo pozorują prawdziwy hakerski atak. W efekcie ciągle są usuwane wszystkie przecieki w systemie obrony, jakie mogłyby zostać wykorzystane do niecnych celów. Jak widzimy, wynajem wirtualnego serwera ma wyjątkowo dużo plusów a także co najbardziej istotne – kosztuje niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *