Serwisy www mogą być udostępnione w ramach hostingów współdzielonych, mogą również być umiejscowione na hostingu dedykowanym. Pierwsze rozwiązanie kosztuje najmniej, jednak jest związane z wieloma ograniczeniami, drugie jest dla nas najwygodniejsze, ale jednocześnie kosztuje najwięcej. Jest też rozwiązanie pośrednie. Jest to hosting VPS.

 

VPS to skrót od Virtual Private Server. Działa on w bardzo podobny sposób do przeciętnych, masowych witryn hostingowych, jednakże oferuje o wiele lepsze warunki techniczne. Dla posiadacza strony internetowej www niesamowicie ważne jest, by jego strona wyświetlała się bez żadnych opóźnień. Wszelkie problemy w działaniu strony internetowej są powiązane przykładowo ze spadkiem konwersji. Hosting ten ma większy parametr RAM, dzięki obecności którego nasza strona ładuje się szybciej, i z tego powodu może być także znacznie bardziej zaawansowana. Osobną kwestią jest https://appvs.pl/na-czym-polega-praca-administratora-it/. Na stronach serwera współdzielonego administracja jest gwarantowana przez posiadaczy witryn, natomiast przy VPS zależy już od poziomu wiedzy z dziedziny informatyki, którą ma użytkownik. W przypadku osoby początkującej, albo osoby, która zwyczajnie woli zlecić komuś te obowiązki, istnieje możliwość wykupienia serwera VPS , który obejmuje administracje serwerem.

 

Bezpieczeństwo serwerów istnieje możliwość sprawdzić wykonując różnorodne testy penetracyjne. Wykonywane są one przezzaawansowane firmy i mają na celu zidentyfikowanie wszelkich zagrożeń na jakie narażone są umieszczone na serwerach ważne dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *