W momencie gdy Facebook zaczynał swoją przygodę, nikt z nas w najśmielszych snach nie mógł przeczuć jego sukcesu. Dla zwykłego internauty jest doskonałym komunikatorem z najbliższymi oraz znajomymi a dla zawodowych marketingowców podstawowym narzędziem pracy. Dzisiaj bardzo dużo wydawnictw oferuje warsztaty z zakresu social media. Gdzie uczą się, że każdy szczegół komunikacji jest bardzo ważny i że w świecie globalnej sieci nie ma miejsca na komplikacje.

 

Kierowanie Facebook okazuje się być zawodem XIX wieku. W momencie gdy zastanowimy się nieco szerzej nad hasłem media społecznościowe, to szybko dojdziemy do wniosku, że jest to twór “społeczny”. A przynajmniej mający taką otoczkę. Z tego powodu kwestia komunikacji w marketingu musiała przejść niemałe przeobrażenie. Firmy chcąc utrzymać zainteresowanie swoich wielbicieli, są zmuszone do niebanalnych zagadek, rankingów, głosowań czy innych zabierających uwagę postów. Warto mieć na uwadze, iż każda osoba mająca profil na przykład na Facebooku, ma nieprawdziwe przekonanie, iż jest to jego osobity obszar, w sieci internet. Nic bardziej mylnego, niemniej jednak zmusza to firmy, do prowadzenia komunikacji bardziej osobliwie. Redagowanie postów w mediach społecznościowych powinno mieć charakter personalny. Marka powinna mieć własnego ambasadora, który relacjonować będzie aktualne wydarzenia w spółce.

 

Zaangażowanie i pomysłowość nie mogą być ograniczone. Facebook to miejsce gdzie właściwie każdy pomysł na nowych fanów a także dzielenie się wrażeniami może stać się viralowy. Fotografię powinny różnić się od palety barw szablonu strony FB. To dzięki temu nasze wpisy szybciej rzucą się w oczy w trakcie przewijania dziesiątek postów. Wszystkie zasięgi są realizowane przez algorytm, który wynagradza obrazki, na których znajdują się uśmiechnięte osoby. Traktujmy media społecznościowe jak osobistą służbową przestrzeń. Nawiązujmy przez nie kontakty z innymi markami. Oznaczajmy, dzielmy się komunikatami a także sami komentujmy. Tylko w taki sposób osiągniemy internetowo-społeczny sukces.

Źródło: szkolenia Chełm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *