Notariusz – to prawnik sporządzający akty prawne. Oferuje pewnego rodzaju pomoc w kwestii prawnej. Człowiek pełniący tę funkcję w bardzo wielu przypadkach znany jest jako rejent, a czasami nawet jako sędzia. Wynika to z zarysu historycznego tej roli społecznej. Taka osoba upoważniona jest do swoich zadań przez Ministra Sprawiedliwości, dlatego że jest osobą zaufania publicznego. Pracę notariusza reguluje ustawa ,prawo o notariacie”. Notariusz pod żadnym pozorem nie może sporządzać aktów notarialnych , które dotyczą między innymi jego krewnych, bo grozi za to kara pozbawienia wolności i utrata możliwości wykonywania zawodu.

 

Notariusz dokonuje bardzo wielu czynności, sporządza akty notarialne, przygotowuje dokumenty, wszelakiego rodzaju poświadczenia, spisuje protokoły, zajmuje się składaniem wpisów do księgi wieczystej. Która kancelaria notarialna, którą najlepiej wybrać? Zielona Góra to miasto w którym znaleźć możemy wiele osób, które specjalizują się w sprawach notarialnych, kogo więc powinniśmy wybrać? Najlepiej przy wyborze kierować się specjalizacją, w jakiej świetnie odnajduje się określony notariusz. Informacje na ten zagadnienie zasięgnąć będziemy mogli wpisując nazwisko danego prawnika w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się doświadczeniem bliskich przyjaciół, bądź kontaktując się telefonicznie z kancelarią do notariusz zielona góra.

 

Ważne, by wybrany przez nas posiadał doświadczenie w sprawach podobnych do naszej na przykład jeżeli dana kancelaria bardzo dobrze zadbała o naszych przyjaciół, sporządzając akt notarialny ich domów i mieszkań, będziemy mogli być całkowicie spokojni o nasze sprawy. Dobrymi wyborami w tej kwestii zdają się duże kancelarie, posiadające dużą ilość notariuszy, którzy często specjalizują się w sprawach jednego typu, wykonując zlecone im zadania na 100%. Zdarza się, że większe kancelarie, mające lepszą renomę, nie wiążą się z wyższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *