Wiek starczy, dla każdego zdaje się być niewygodny przy konfrontacji pod względem finansowym, lecz zwłaszcza pod względem zdrowotnym. Na szczęście żyjemy w czasach technologii, która potrafi zwalczyć dużo dolegliwości występujących po sześćdziesiątym roku życia. Dlatego możemy funkcjonować dłużej, lepiej widzieć i słyszeć wyraźniej. Przeprowadzone badania słuchu potwierdzają, że osoby przestrzegające zdrowej diety a także spędzających przynajmniej jedną godzinę dziennie na ćwiczeniach, cierpią na mniejszą liczbę schorzeń dotyczących problemów ze słuchem.

 

Badanie wykazało też, iż osoby, które śpią 7-8 godzin, lepiej przechodzili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, iż nawet odpowiednie warunki snu, wpływają na kondycję uszu. Ciągłe zatykanie uszu podczas snu, może skutkować nadmierną produkcją woskowiny w naszych uszach. Z tego powodu ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do całkowitej głuchoty. Później potrzebna będzie interwencja doktora. Zjawisko to jest znane, lecz niestety częstokroć bagatelizowane przez ludzi. W badaniu tylko co szósty badany cierpiał na problemy ze słuchemkłopoty słuchowe. Natomiast nie były one na tyle uciążliwe, by decydować się na użycie aparat słuchowy strzelno. Jedynie dwóm % badanym, polecono, żeby zastosowali aparat słuchowy. Wskazanie doktora poparte zostało indywidualnymi badaniami, natomiast pacjenci używali go tylko w sytuacjach nadmiernego hałasu.

 

Technologia doskonale pomaga nam w wielu sytuacjach. Jednakże nie zapominajmy, że jest ona wyłącznie substytutem często naszego organizmu i dlatego nie zastąpi w 100 % owoców zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *