Praca to taka aktywność, która ma doprowadzić do stworzenie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez wiele osób pracę możemy podzielić na pracę fizyczną oraz pracę umysłową. Praca fizyczna polega na wykorzystaniu własnych mięśni do wykonania pewnej rzeczy.
Przeważnie jest to bardzo ciężka praca, jak na przykład wtedy, w momencie gdy miejscem naszego zatrudnienia jest zakład kamieniarski. Kamieniarstwo jest rzemiosłem polegającym na pozyskiwaniu kamienia, jako materiału oraz obróbce kamienia. Surowiec taki po obróbce będzie użyty do zrobienia różnych sprzętów zarówno o charakterze użytkowym jak również ozdobnym. Robota w kamieniołomach z pewnością należy do najcięższych prac. Dlatego też przyszły pracownik musi wyróżniać się bardzo dobrym zdrowiem fizycznym, jak i powinien posiadać właściwe wykształcenie uzyskane w zawodówce, albo zrobiony kurs zawodowy.
Pretendent na kamieniarza powinien mieć kwalifikacje obsługi maszyn a także różnorakich urządzeń, które ułatwiają pracę w tej branży. Dlatego że kamieniarze pracujący w kamieniołomach zajmują się wydobywaniem kamienia za pomocą maszyn i następnie poddają ich obróbce również przy pomocy różnorakich urządzeń. Bloki z kamienia są cięte na płyty a w dalszej kolejności dokładnie polerowane. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie kamieniarskim powstają różne elementy budowlane i to tu bardzo często używane są skały osadowe. Kamieniarz tworzy też nagrobki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *