Choroba alkoholowa albo mówiąc inaczej, alkoholizm należy do chorób psychosomatycznych. Dotyka ludzi bez względu na status społeczny, majątkowy, wiek czy płeć. Skutkiem tego typu zaburzenia jest picie alkoholu, inaczej substancji psychoaktywnej z dużą częstotliwościową oraz w dużych porcjach. W naszej kulturze mamy swoiste przyzwolenie na spożywanie alkohol w zbyt dużych ilościach. Kto z nas wyobraża sobie dużą uroczystość rodzinną albo wesele, imprezę z okazji sylwestra bez grama alkoholu?

Zapewne niewielu, lecz bardzo ważnym jest zaobserwować, w których momencie zaczynamy mieć z tym problem i w porę zareagować. Wyróżniamy trzy najczęstsze powody popadnięcia w alkoholizm: społeczno-ekonomiczne, psychologiczne i genetyczne. Leczenie alkoholizmu jest niezwykle trudnym a także trwającym długi czas procesem. Wymaga ogromnej pracy a także zaangażowania, zarówno ze strony uzależnionego, jak i fachowca od uzależnień, który to sprawdza proces wychodzenia ze stanu uzależnienia swojego pacjenta. Metodą leczenia jest tzw. wszywka alkoholowa Lublin. To lek pod postacią tabletki, który powinien zostać umieszczony pod skórą. Medycyna proponuje też wszywki alkoholowe w postaci tabletek doustnych, jakie spożywać należy raz na dzień.

Jej działanie oparte jest na produkowaniu substancji, jaka zakłóca metabolizm alkoholu, co powoduje wyjątkowo nieprzyjemne skutki po wypiciu alkoholu, do których należą zawroty głowy, wymioty, uczucie gorąca, kołatanie serca. Może to także stanowić zagrożenie dla naszego życia. Należy mieć na uwadze, że wykorzystanie wszywki nie wyleczy osoby uzależnionej z alkoholizmu, jest pomocą doraźną. Najważniejsze to wzbudzić w osobie uzależnionej niechęć do sięgania po alkohol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *