Figurki winylowe z kanciastymi a także dużymi głowami to charakterystyczny znak rozpoznawczy działalności Funko. Seria Pop! jest obecnie rozpoznawalna w każdym zakątku świata. Co stoi za tą niezwykła popularnością figurek kolekcjonerskich serii Funko Pop!?

Funko jest amerykańską działalnością, która została założona w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku. Obecnie jest jednym z największych producentów figurek a także różnych innych obiektów dla zapalonych kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę charakterystycznym dizajnem. Są zrobione z winylu- tworzywa sztucznego. Mają kanciaste, duże głowy, które to w wyniku połączenia z znacznie mniejszymi korpusami stworzyły rozpoznawalne wszędzie zestawienie. Niesamowicie dokładne wszelkich najmniejszych elementów to ich następny atut. Cała kolekcjonerska figurka umieszczana jest w eleganckim pudełku z okienkiem – nie wyrzucajmy go, ponieważ nasza figurka może wtedy stracić na swojej wartości. Natomiast tym, co spowodowało, iż niezwykłe figurki Pop! są tak popularne, jest nawiązanie do pop-kultury oraz ich ekskluzywność. Z tego powodu nie tylko i wyłącznie pobudzają pasję do kolekcjonowania, ale także potrafią być świetnym wyjściem na lokatę naszego kapitału. Figurki z niektórych serii osiągają kosmiczne kwoty na aukcjach. Firma systematycznie wypuszcza nowe serie figurek, w gronie których każdy może odszukać coś dla siebie.

Funko Pop!: najpopularniejsze serie figurek

Figurki Funko Pop! oferowane są w licencjonowanych seriach, dlatego wielbiciele filmów, seriali, animacji, komiksów, gier komputerowych, a także aktorów i piosenkarzy mogą bez problemu zebrać kolekcję swoich ulubionych postaci.

Pośród popularnych serii Funko Pop! znajdują się: Star Wars , Harry Potter , Gra o Tron, Rick & Morty Disney: Toy Story, Kraina Lodu, Mała Syrenka, Król Lew a także inne , Marvel: Avengers jak i Hulk, Iron Man, Thor oraz inni , DC Comics: Batman, Superman, Wonder Woman a także inni ,Dragonball Z, Overwatch, Władca Pierścieni

Dostępne są również figurki Pop, które prezentują ważne osoby, na przykład aktorów, piosenkarzy, wynalazców. Własne figurki mają między innymi królowa Elżbieta II oraz książę Harry, Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Jaś Fasola, Alfred Hitchcock.

 

Gdzie należy kupować te figurki!?

 

Jeśli chodzi o zainteresowanie figurkami Funko Polska także posiada swoich kolekcjonerów, którzy cały czas poszerzają swoje kolekcje o kolejne egzemplarze. Na dzień obecny figurki Pop! dostępne są w wielu punktach. Istnieje możliwość kupić je w hurtowniach z zabawkami dla dzieci, sklepach z wydawnictwami filmowymi, muzycznymi, grami komputerowymi. Największy wybór czeka w internetowych sklepach jak również na różnych aukcjach – to tam mamy możliwość kupić niedostępne już egzemplarze. Średni koszt za figurkę kolekcjonerską firmy Funko Pop! to mniej więcej 55 złotych, lecz niektóre produkty z edycji limitowanych osiągają ceny od 100 zł do ponad 300 złotych. Żeby nabyć je taniej, powinniśmy porównywać oferty pomiędzy kilkoma sklepami a także czaić się na zdarzające się promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *