Winylowe figurki z dużymi oraz kanciastymi głowami to znak rozpoznawczy firmy funkopops. Seria Pop! jest aktualnie znana w każdym zakątku świata. Co stoi za wielką popularnością kolekcjonerskich figurek serii Funko Pop!?

Figurki kolekcjonerskie Funko Pop!

Funko jest amerykańską działalnością, którą założono w 1998 roku. Aktualnie stanowi jeden z największych producentów figurek oraz wielu innych obiektów dla kolekcjonerów. Figurki kolekcjonerskie Funko Pop! przyciągają naszą uwagę nietypowym wyglądem. Są przygotowane z sztucznego tworzywa – winylu. Mają bardzo duże, kanciaste głowy, które to w wyniku połączenia z mniejszymi ciałami utworzyły rozpoznawalne połączenie. Wierne odwzorowanie wszelkich szczegółów to ich następny atut. Cała figurka jest umieszczana w ozdobnym pudełku z okienkiem – nie wyrzucajmy go, bo figurka może wtedy stracić na swojej wartości. Natomiast tym, co sprawiło, że kolekcjonerskie figurki Pop! są tak popularne, jest na pewno nawiązanie do pop-kultury a także ekskluzywność. W ten sposób nie tylko pobudzają pasję do kolekcjonowania, ale też potrafią być świetnym rozwiązaniem na lokowanie kapitału. Figurki z poniektórych serii osiągają niewyobrażalne kwoty na aukcjach. Przedsiębiorstwo cały czas oddaje do sprzedaży kolejne serie produktów, pośród których każdy może odszukać coś dla siebie.

Funko Pop!: najbardziej pożądane serie

Figurki Funko Pop! sprzedawane są w licencjonowanych seriach, dlatego wielbiciele animacji, filmów, seriali, komiksów, gier komputerowych, a także aktorów i piosenkarzy mają szansę bez kłopotu stworzyć kolekcję swoich ulubionych postaci.

Wśród najbardziej znanych serii figurek Funko Pop! zaliczamy: Star Wars , Harry Potter , Gra o Tron, Rick & Morty Disney: Toy Story, Kraina Lodu, Mała Syrenka, Król Lew oraz inne , Marvel: Avengers jak również Iron Man, Thor, Hulk a także inni , z DC Comics: Wonder Woman, Batman, Superman i inni ,Dragonball Z, Overwatch, Władca Pierścieni

Dostępne są też figurki kolekcjonerskie Pop, które prezentują ważne postacie, przykładowo aktorów, piosenkarzy, wynalazców. Swoich figurek doczekali się między innymi książę Harry i królowa Elżbieta II, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Alfred Hitchcock, Jaś Fasola.

Jeśli chodzi o zainteresowanie figurkami Funko nasz kraj również ma zapalonych kolekcjonerów, którzy ciągle poszerzają swoje zbiory o nowe figurki. Obecnie figurki Pop! dostępne są w wielu punktach. Można kupić je w sklepikach z zabawkami dla dzieci, sklepach z filmami, muzyką, grami komputerowymi. Jednak najszerszy wybór figurek czeka na nas w e-sklepach jak również na różnych aukcjach – także tam mamy możliwość kupić niedostępne już, wyprzedane modele. Orientacyjna kwota za figurkę Funko Pop! to mniej więcej pięćdziesiąt pięć złotych, ale niektóre modele z limitowanych edycji osiągają ceny od stu pln do ponad trzystu złotych. Żeby zakupić je w lepszej cenie, musimy porównywać oferty pomiędzy kilkoma sklepami i czekać na promocje.

Autor: https://gamegoods.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *