Prędkość internetu światłowodowego zwiększa się. Standardowa szybkość internetu światłowodowego waha się w granicach trzystu Mb/s, a czasami dochodzi nawet do 1000 Mb/s. To wielkie wartości, , które znacząco przekraczają zapotrzebowanie przeciętnego użytkownika, a czasami też możliwości urządzeń końcowych. Ta nadwyżka gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie wszystkich serwisów i aplikacji. Pozwala na oglądanie transmisji sportowych, filmów czy seriali w formacie HD.

Tak internet światłowodowy występuje przede wszystkim w dużych ośrodkach miejskich, w których jest odpowiednia infrastruktura. Jednak mniejsze miejscowości nieustannie starają się nadrobić ten dystans. Coraz więcej operatorów angażuje się w kolejne inwestycje. Sieć internetu światłowodowego cały czas rozbudowuje się, dzięki wymienianiu starego okablowania. Zastępowane jest ono przewodami , które jest wykonane z tworzyw sztucznych i włókna szklanego. Nowe przewody pozwalają na przesyłanie wielu danych z prędkością światła. Stąd nazwa “internet światłowodowy”. Zainteresowanie tą technologią oraz dość duża konkurencja w tej dziedzinie na rynku, powoduje, iż możemy spodziewać się tańszego internetu. Szczególnie przy podpisywaniu umów okresowych na rok lub dwa lata.

Jeśli wybierzemy pakiet internetu z telewizją ponosimy jeszcze mniejsze koszty. W abonamencie istnieje możliwość nabyć dostęp do wszelkich programów filmowych a także tematycznych. Świat sportu, rozrywki, informacji oraz edukacji jest dla nas otwarty. Mamy możliwość korzystać z całego tego bogactwa bez wychodzenia z przytulnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *