Sucha cera to taki typ skóry, której wyraźnie brak jest odpowiedniego nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Znacznie bliżej jest jej do chropowatej a także nieregularnej skorupki, jaka jest bardzo nieprzyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone partie skóry mogą się także łuszczyć. Przeważnie do tego efektu dochodzi w okolicach skrzydełek nosa oraz na brodzie. Taką cerę bardzo łatwo możemy podrażnić, więc w takim przypadku zalecane jest korzystanie z bardzo delikatnych oraz przebadanych dermatologicznie preparatów do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnacji skóry suchej, delikatnej a także wrażliwej, na pewno okażą się tutaj świetnym rozwiązaniem. Warto szukać ich jednak w sprawdzonych miejscach. Niektóre drogerie posiadają na pewno oddzielne działy z naturalnymi preparatami, natomiast dużo większą ich ilość jest możliwość kupić przeszukując internet, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Szukając preparatów do pielęgnacji cery suchej, z pewnością powinno się patrzeć na ich skład oraz kierować na to wyjątkową uwagę. Powinny wystąpić w nich składniki o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak i ochronnym.

 

Znakomity preparat do cery suchej powinien ochraniać ją przed niebezpiecznym wpływem promieniowania słonecznego, oznacza to, że musi mieć w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi taką ochronę trzeba zapewnić swojej skórze nie tylko w trakcie urlopu, ponieważ pomimo tego, że wiosną i latem to słońce de fakto jest najbardziej dokuczliwe i ma najsilniejsze działanie, to jednakże nie można powiedzieć, iż jakimś cudem jesienią czy zimą słońce przestaje działać na skórę. Nawet jeżeli nie czujemy tego na co dzieńnależy o tym wiedzieć. Zbyt duże opalanie skóry nie jest dla niej dobre. Zwłaszcza właścicielki oraz właściciele suchej cery powinni dzień w dzień stosować produkty z wysokim filtrem, jakie zagwarantują im prawidłową ochronę przeciw słońcu. Kosmetyki naturalne dla panów coraz częściej są wzbogacane tego rodzaju substancjami, bo faceci też martwią się przecież swoim wyglądem oraz próbują cały czas o niego dbać. Wszystkie kosmetyki do suchej skóry muszą również ochraniać naszą skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi i nie tylko powiązanymi z promieniowaniem słonecznym.

 

Na bardzo wysuszoną skórę źle zadziałają również te związki, jakie na co dzień obecne są w powietrzu i środowisku. Tak samo kiepskim, a może odrobinę gorszym wpływem na naszą cerę wykazują się wolne rodniki. Musimy się przed nimi chronić a także zmniejszać ich dostęp do skóry, w czym pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A lub witamina E i witamina C jak również selen lub cynk.

 

W okresie zimowym warto też poza tym natłuszczać skórę, by w ten sposób jeszcze skuteczniej ją ochronić. Dzięki temu nie będzie ona aż tak niezwykle wrażliwa na niszczące działanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *