Będąc dzieckiem, właściwie każdy z nas chciał posiadać do zabawy te niewielkie, plastikowe klocki. Klockami, o jakich jest tu mowa, są klocki LEGO. Spółka je produkująca, niezmiernie się dzięki nim wybiła. Te klocki, nie posiadają ograniczenia wiekowego, właściwie każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie a ponadto właściwie każdy może się nimi bawić. Nazwa LEGO pochodzi z języka duńskiego, od słowa “leg godt” co znaczy “baw się dobrze”. Klocki są produkowane w różnych seriach, to znaczy klocki “LEGO Friends”,”LEGO Technic”, “LEGO creator”, “LEGO City”, “LEGO Star Wars” oraz “LEGO“. Powyżej podane klocki nie są przeznaczone dla maluchów bo są małe, zatem marka LEGO wypuściła na rynek także klocki “LEGO Duplo”, jakie są znacznie większe niż standardowe klocki by małe dzieci również mogły się nimi bawić. Firma LEGO jest największym producentem opon na całym świecie ponieważ zrobiła aż 318 milionów opon, co zostało upamiętnione w Księdze Rekordów Guinessa.

 

Aktualne Logo LEGO zostało stworzone osiemnastego listopada 1998 roku lecz jakiś czas temu logo wyglądało zupełnie inaczej. Początkowo nie było czegoś takiego jak Ludziki LEGO, stworzone je w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym ósmym. Klocki te są stworzone z tworzywa sztucznego , które nazywamy terpolimerem akrylonitrylo-butadieno-styrenowym, a w skrócie “ABS”. W dwa tysiące piętnastym wyprodukowano kapcie które skutecznie chronią stopy przed nastąpieniem na klocek LEGO, była to edycja limitowana a wyprodukowano ich tylko tysiąc pięćset sztuk na cały świat. Siedziba LEGO jest zlokalizowana w Billund w Danii pod adresem Kornmarken 35 7190 Billund.

 

Ole Kirk Christiansen założył firmę LEGO 12 października tysiąc dziewięćset trzydziestego drugiego roku. Powstało też parę filmów o LEGO, a było ich dwadzieścia jeden. Największa budowla wykonana z lego to wieża która mierzy 35,5 metra wysokości, została stworzona we Włoszech w Mediolanie a budowano ją aż 4 dni. Niestety klocki są naprawdę drogie ponieważ nieduże zestawy mogą kosztować po 30 pln, lecz są również zestawy klocków kosztujące po zł, ale wtedy są one ogromne, dobre, oraz posiadają dużo funkcji. Funkcjonuje bardzo wiele korporacji wykonujących podobne klocki jakie są znacznie tańsze ponieważ mają słabszą jakość lecz nie wybiły się tak bardzo jak klocki LEGO. Lego sklep możemy odnaleźć w właściwie każdy większym mieście oraz możemy spotkać takie sklepy w galeriach. Są również organizowane wystawy klocków lego, demonstrowane tam są różnorodne dzieła z klocków lego, budowle są duże, małe, ruchome, nieruchome, oraz niektóre z nich wydają nawet różne dźwięki. Wstęp na wystawę trzeba opłacić oraz można kupić niektóre w szczególności te mniejsze zestawy klocków lego które znajdują się na wystawie.

 

Największych rozmiarów budowlą pokazywaną na wystawie był Titanic który liczył aż 11 metrów długości a ponadto został zbudowany z 500 tysięcy klocków. Klockami lego warto bawić się już od najmłodszych lat bo poprawiają koordynacje wzrokowo-ruchową oraz pobudzają wyobraźnie a jak również są dużo lepsze od siedzenia na komputerze albo telefonie dlatego że to odwrotność klocków lego bo psują nam wzrok, a niekiedya w niektórych przypadkach również powodują agresję, zaś klocki dają same dobro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *