Kupienie miejsca, w którym będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najistotniejszych decyzji, jakie podejmujemy w naszym życiu. Czasy w których żyjemy się zmieniły i nie jest to 1 wybór do końca życia, jeśli coś nam się nie spodoba, w każdym momencie możemy rozważyć przeprowadzkę, czasem jest ona niestety trudniejsza niżeli 1-szy zakup, szczególnie jeśli nieruchomość obciążona jest hipoteką. Dlatego też kupienie lokalu czy domu musi być za każdym razem porządnie przemyślany. Nie powinien być kwestią impulsu. W zależności od oczekiwań klientów rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnorodnych obiektów: domy wielorodzinne, wolnostojące, szeregówki, bliźniaki.

Gdzie nabyć mieszkanie?

Nasza decyzja zależy od bardzo wielu zmiennych, a na nie składają się liczba członków w rodzinie, nasze osobiste potrzeby, to czy będziemy mieszkać w mieście, czy raczej naszym marzeniem jest cisza oraz spokój. Jednakże bezkonkurencyjnymczynnikiem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest zasobność naszego portfela. Niestety wielu ludzi, zwłaszcza młodych, którzy dopiero co wkraczają na samodzielną ścieżkę życia często nie stać na zakup domu za gotówkę. Z tego też powodu ludzie bardzo często biorą kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, którego cena nie jest aż tak wysoka (przetargi spółdzielcze, komornicze, lokale mieszkalne przeznaczone do remontu) kredyt na mieszkanie, który będziemy mogli zaciągnąć może być kredytem na gotówkę. W tej sytuacji jednak należy wiedzieć, iż cena takiego kredytu jest nieduża oraz że wystarczy najprawdopodobniej jedynie na zakup lokalu mieszkalnego. A przecież mieszkanie to nie tylko puste ściany, musimy je do tego za coś wyposażyć co najmniej w najważniejsze, najpotrzebniejsze rzeczy. Z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, zaś kredyt gotówkowy uzyskamy na góra osiem lat. To znacznie bezpieczniejsza opcja niż zobowiązanie się na lat np. trzydzieści. Koszty domów albo apartamentów niestety nie są tak małe, jak ceny mieszkań w wielorodzinnych domach czy też blokach z płyty, tak więc tutaj najlepszą i jedyną możliwością jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt

Zazwyczaj takie zobowiązanie jest zaciągane nie tylko i wyłącznie na wiele lat, ale też, do czasu kiedy nie zostanie on spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Dlatego właśnie zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę dokładnie przemyślane. Z drugiej strony spłata kredytu rozłożona na lata powoduje, że raty te nie są bardzo wysokie. Koszt takiej raty po dodaniu czynszu możemy śmiało porównać do płacenia komuś za wynajem, a mieszkamy na swoim, co bez wątpienia jest ogromnym plusem sytuacji! Żeby dostać kredyt tego typu, bardzo często potrzebne jest min. 10% własnego wkładu.

 

Jednakże nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego należy się porządnie zastanowić, choćby dlatego, iż kwota jaką możemy pożyczyć od banku jest większa niżeli przy kredycie gotówkowym, co pozwoli nam nie tylko na kupienie interesującej nas nieruchomości lecz także bez najmniejszych przeszkód pozwoli nam ją wyremontować, czy wyposażyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *