Bardzo dużą popularnością pośród dekoratorów na terenie Rzeczpospolitej Polskiej cieszy się minimalizm. We wnętrzach bardzo często rezygnuje się z dużej ilości dekoracji. W pokojach przeważnie dominuje jedna ewentualnie dwie barwy, a izby wyposażone są wyłącznie w najpotrzebniejsze meble. Dobór dodatków do minimalistycznych kątów musi być dokładnie przemyślany.

 

Idealnym rozstrzygnięciem, aby ze smaczkiem wykończyć mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu wszelkich zasad odnoszących się do minimalizmu, jest zdecydowanie się na szkło dekoracyjne. Bardzo często w polskich mieszkaniach można dostrzec właśnie takie elementy dekoracyjne, które bazują na wykorzystaniu naczyń i wazonów szklanych. Ich różnorodność barw i kształtów sprawia, iż każdy, nawet najmocniej wymagający dekorator albo kontrahent, znajdzie coś idealnego dla siebie.

 

Wazon szklany jest często zrobiony z bezbarwnego szkła. Taki wazon sprawia, że naczynie to idealnie pasuje do każdego jednego stylu wykorzystanego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest uniwersalne a także ponadczasowe. Ponadto cechuje się rozpiętym spektrum zastosowań – doskonale sprawdza się w charakterze osłonki na bukiet a dodatkowo roślin doniczkowych. Bezbarwne ,dekoracyjne szkło perfekcyjnie będzie się nadawać również do wykonania leśnej lub nadmorskiej kompozycji. By uzyskać upragniony efekt “lasu w szkle” trzeba warstwowo a także starannie ułożyć wszelkiego rodzaju rośliny, kamyczki a także wszystkie inne drobne elementy, które razem będą tworzyć niepowtarzalną dekorację.

 

W sytuacji nadmorskiej kompozycji – wystarczy jedynie włożyć do wazonu ciut złotego piasku i dołączyć do niego rozmaite kamyki, bursztynki i muszelki. Z racji tego, że w stylu minimalistycznym nie uwzględnia się zazwyczaj roślinek, nie są one niezbędne. Szklany wazon sam w sobie jest elegancki i przykuwa bardzo dużo uwagi. Idealnie wpisuje się w styl minimalistyczny każdego pomieszczenia, ale dzięki bardzo dużej gamie kolorów oraz finezyjnych kształtów można dopasować idealne dane naczynie do swoich prywatnych potrzeb a także  gustu. Niektóre wazony przypominają formę słojów, a jeszcze inne wyglądem przypominają beczki. Każdy z nich pozwala na uzyskanie nietypowego efektu aranżacyjnego. Prócz przezroczystymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są również wazony w różnych barwach. Takim jednym z najbardziej nowoczesnych i często pożądanych przez nabywców jest wazon w czarnym kolorze. W nowoczesnych pomieszczeniach króluje czerń i biel, poprzez to wazon czarny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną wprowadzić trochę powiewu świeżości do swojego wnętrza. Takie szkło dekoracyjne także służyć będzie do dekoracji każdego, mniej albo mocniej wymagającego, wnętrza.

 

Szkło dekoracyjne perfekcyjnie nadaje się nie tylko do dziennego pokoju czy sypialni, ale nawet do toalety lub kuchni. Wazon szklany to znakomity pomysł dla jednostek, którym przyświecają minimalistyczne idee i chcą iść z duchem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *