Zbliża się słoneczny okres letnich wakacji, dni są coraz dłuższe a także cieplejsze. A co za tym idzie mamy coraz więcej wolnego czasu. Zdecydowana większość z nas stara się planować swójurlop oraz myśli, gdzie może pojechać i coś pozwiedzać. Niektórzy z nas decydują się na standardowy środek transportu, tzn samochód, natomiast inni samolot lub autokar. Każda forma transportu ma pewne wady i zalety rozpoczynając od cen paliwa, a kończąc na cenach biletów.

 

Zazwyczaj decydujemy się na popularne kierunki letnich wakacji, takie jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania a także Włochy. Cudowne plaże, ciekawa kultura i zabytki, niesamowici ludzie czy też gwarancja dobrej pogodypogoda. Choć nie każdy lubi podróżować daleko od swojego domu. Niektórzy z nas preferują urlop nad polskim morzem, z górami lub pobliskimi jeziorami. Prawdopodobnie koszty wakacji od razu są mniejsze, lecz nie za każdym razem idzie to w parze z gorszymi warunkami. W bardzo wielu przypadkach zdarza się nawet na odwrót. Musimy tylko dobrze poszperać!

 

Jeżeli kochamy podróżować po naszym kraju to ciekawym kierunkiem będzie województwo śląskie. Najbardziej znanym miastem w tym województwie, są oczywiście Katowice. Bardzo łatwo tutaj dolecieć samolotem albo dojechać samochodem, ale funkcjonuje też wynajem busów Bytom. Ikoną Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny budynek na Śląsku, jeżeli nie w całej Polsce. Oficjalne otwarcie konstrukcji odbyło się w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tego roku, co roku gości miliony osób. Prowadzone są różnego rodzaju eventy sportowe, e-sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

 

Warto wspomnieć, że to właśnie tutaj były organizowane koncerty takich ludzi jak: Pearl Jam, Deep Purple, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. Zaś w 2017 roku w Spodku odbyła się największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), która osiągnęła rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie zahaczyć o Rynek. To jeden z głównych placów Śródmieścia Katowic. Wszystkie zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy XIX wieku. W latach PRL część tych kamienic zburzono, aby mogły powstać na ich miejscu nowoczesne budynki usługowe. Dzisiaj także zobaczymy tutaj pełno ławek, by usiąść oraz odpocząć jak i fontannę, która robi bajkową atmosferę. Należy jeszcze zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z I połowy dwudziestego wieku wieku. Największa katedra w Polsce, chociaż w początkowych planach miała mieć sporo wyższą wieżę, na co nie zgodziły się władze. Obecnie katedra znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

 

Ładnym miastem jest też Bytom. To miasto leży między Chorzowem i Tarnowskimi Górami. Co ciekawe Bytom, posiada dwa rynki, a nie jak to zazwyczaj bywa w wielu miastach jedynie 1. Jest to najstarsza atrakcja dla turystów. W Bytomiu jest również Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim ślicznym krajobrazem. Ten park został założony na samym początku XIV wieku, a mówiąc dokładniej w 1840 roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje powierzchnię czterdziestu trzech hektarów oraz jest dużą atrakcją dla wielu turystów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *