Branża kurierska jest z pewnością jedną z najprężniej rozwijających się  w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – korzystają z niej zarówno kontrahenci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Ci pierwsi głównie odbierają prywatne przesyłki, a przedsiębiorcy głównie nadają przesyłki. Mogą to robić błyskawicznie a także dla nich wygodnie używając punktów kurierskich, które to są pośrednikami mającymi za zadanie przyjęcie wszelkie zlecenia dotyczące usług kurierskich. Dzięki temu, że mają podpisaną współpracę z wieloma przewoźnikami, ich oferta jest zróżnicowania pod względem gabarytów oraz kosztów usług.

 

Dochód punktów kurierskich to głównie różnica pomiędzy kosztami przewozu, jakie otrzymuje od swoich partnerów, a kosztem ponoszonym przez klientów. Dodatkowy zarobek przynoszą także usługi dodatkowe, przykładowo wysyłanie paczki za pobraniem, ubezpieczenie, pakowanie, powiadomienia sms. Założenie swojegopunktu jest związane z kilkoma ważnymi czynnościami, m.in. wynajęciem albo adaptacją posiadanego pomieszczenia. Musi on spełniać określone warunki, ażeby przyciągać potencjalnych klientów. Głównie musi bez problemu pomieścić wszelkie przesyłki przeznaczone do nadania oraz do odebrania. Nieco miejsca zajmie też waga magazynowa. Lokal powinien też zapewniać należytą ilość miejsca na utworzenie stanowiska do obsługiwania przybywających klientów, które może się składać z biurka, komputera, pozostałych urządzeń potrzebnych do biura, fotela a także krzeseł dla przybywających. Chociaż własny punkt to bardzo dobry sposób na zyskowny biznes, jego samodzielne założenie jest kosztowne a także niezwykle czasochłonne.

 

Cały proces może od paru tygodni do wręcz paru miesięcy, co w rzeczywistości zamiast generować dochody może nawet przynosić straty. Z tego tez powodu warto przeanalizować nieco inny model działalności. Punkt kurierski franczyza to bardzo dobry sposób na dobry start w tej branży. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni lokal z dobrą lokalizacją albozaadoptować już przez nas posiadany i pomalować go na firmowe barwy. Kolejno należy podpisać umowę, jaka będzie naszą przepustkąprzepustką do obszernej propozycji usług najlepszych przewoźników. Umowa gwarantuje kompletne know – how a ponadto specjalistyczne szkolenia obejmujące poprawne prowadzenie punktu a ponadto poruszane są zagadnienia dotyczące marketingu. Nie musimy martwić się o żadne produkty promocyjne czy materiały do pakowania przesyłek. Również wyposażenie będzie ci dostarczone, co będzie niemałą oszczędnością dla siebie.

 

Jeżeli chciałbyś prowadzić swój biznes, który będzie zapewniał ci satysfakcjonujące dochody – punkt kurierski franczyza. Własne miejsce usługowe to świetny sposób na rozwój a także zwiększanie swojego zysku. Odpowiednie podejście do klientów i bardzo wysoki poziom zapewnianych usług to klucz do sukcesu twojej działalności. Dodatkowo najatrakcyjniejsze ceny na rynku sprawią przypływ jeszcze większej ilości kontrahentów. Zapewniając usługi kurierskie dla klientów indywidualnych, jak również prowadzących firmy w całkiem szybki sposób skutecznie można dotrzeć do bardzo wielu nowych odbiorców z wielu różnych branż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *