Na rynku jest bardzo dużo dostępnych surowców, z których można wykonać grób, jak i od razu pomnik. Należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne jakie będą w ciągu roku a także dalszych lat.

 

Jeżeli zależy nam na tym, by grób był solidny a także nie będzie trzeba w przyszłości wykonywać żadnych poprawek, to dobrym wyjściem jest wybór granitu. Zarówno pomniki granitowe jak i nagrobki granitowe są wykonane z bardzo trwałego materiału, który jest odporny na zewnętrzne czynniki. W obecnych czasach plusem jest również to, że jedna firma robi zarówno i nagrobki jak i pomniki, co znacznie ułatwia szukanie w kilkunastu miejscach. Jest możliwość wszystko załatwić w jednym miejscu. Bardzo ważna jest tutaj wysoka jakość towaru a także świadomość, że taki nagrobekbędzie dobrze wykonany oraz chroniony na kilkanaście lat. Są również do wyboru różnorodne barwy od pospolitego koloru czarnego po beżowe, czerwone, szare jak również białe. Cena grobów z granitu jak również pomników uzależniona jest od tego, jak duży ma być sam grób i czy nasz pomnik jest standardowym projektem, czy to projekt osobisty.

 

Co do kosztów ma również znaczenie kolor granitu. Wówczas koszty wahają się od kilku do parunastu tysięcy. Mniej więcej najmniejsza cena to wydatek ponad 9 złotych do nawet blisko pięćdziesięciu tysięcy złotych. Funkcjonuje dużo firm, które produkują takie nagrobki, także w każdej chwili istnieje możliwość wyboru. Najlepiej postawić od razu nagrobki Mława, dlatego że wówczas będzie po pierwsze wszystko pięknie dopasowane, zaś po drugie zawsze można wtedy pytać się o zniżki. Jeśli chodzi o samo mycie takich grobów, to nie jest trudne zadanie i nie potrzeba większych preparatów czyszczących. W większości groby czyścimy po zimie jak również po wiośnie. Granit jest takim materiałem, który będzie znakomicie się sprawował i będzie bardzo odporny na plusowe czy minusowe temperatury. Co więcej nie będzie miał na niego dużego wpływu deszcz czy śnieg. Nawet w wypadku, kiedy na grobie będą żywe kwiaty w wazonie z wodą a gwałtowny wiatr przewróci je zaś woda wyleje się to nie będzie to mieć żadnego wpływu na materiał ani też nie pozostawi żadnego trwałego śladu. Ze środków do mycia jest możliwość śmiało używać zwykłego płynu , który używamy do mycia naczyń, czy też raz na jakiś czas dać octu, co przywróci połysk naszemu pomnikowi.

 

Trzeba pamiętać, aby jedynie nie natłuszczać ani nie pastować takiego grobu wykonanego z granitu. Materiał ten ma swój połysk i z tego powodu nie potrzebuje żadnego innego ulepszenia. Granit jest aktualnie coraz częściej kupowanym materiałem na nagrobki a także pomniki właśnie ze względu na swoje właściwości. Jest też to materiał ogólnie dostępny, zatem nie jest to ogromny problem, by data realizacji naszego zamówienia była dość krótka. Wiadomo że branża pogrzebowa jest dosyć specyficzna i nie możemy przewidzieć, kiedy ktoś będzie potrzebował nagrobka.

 

Z tego powodu firmy działające w tej kategorii są przygotowane na taką sytuację i za każdym razem posiadają coś w rezerwie dostępnego materiału. Jeżeli zaś chodzi o zwykły czas oczekiwania na tego typu granitowe nagrobki oraz pomniki to również nie trzeba czekać długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *