LEGO jest przedsiębiorstwem zabawkarskim. Klocki lego to na pewno najbardziej popularna sieć klocków na świecie. Zostało wypuszczonych wiele serii LEGO. Jedną z tych serii jest LEGO City – są to zestawy, z jakich można zbudować pojazdy jak również scenki z życia ludzików lego. Inną jest LEGO Creator- w tych zestawach mamy możliwość budować obiekty a także różne pojazdy. Na podstawie jednego modelu, z pomocą dołączonej instrukcji można zbudować alternatywne modele. Kolejna seria to Duplo – są to większych rozmiarów, bardzo kolorowe klocki dedykowane dzieciom w wieku od jednego do pięciu lat.

 

Następna seria to LEGO Technic – to ona jest jedną z najbardziej rozbudowanych serii Lego Group. Mamy możliwość tam tworzyć realistyczne modele a także konstrukcje, a poza tym niektóre zestawy wyposażone są w elektronikę. Jedna seria lego jest przeznaczona specjalnie dla dziewczynek – to seria LEGO Friends. Istnieje jeszcze wiele serii. Z biegiem czasu LEGO ewoluowało. Z początku były jedynie klocki. Jednakże w chwili obecnej powstało mnóstwo filmów, gier a także seriali opowiadających o przygodach mieszkańców miast stworzonych z klocków. Są też parki rozrywki Legoland. Ciekawostki na temat lego:
– dwa klocki 2×4 można połączyć na 24 sposoby;
– pomimo, iż klocki z serii Duplo są 8 razy większe od klasycznych to można je złączyć, ponieważ są kompatybilne;
– w 2012 roku spółka LEGO została zaliczona do Księgi Rekordów Guinessa jako producent największej liczby opon (oczywiście opon do samochodów stworzonych z klocków);
– do sprzedaży w 2015 roku poszły kapcie LEGO chroniące przed stanięciem na klocek (wyłącznie 1500 egzemplarzy);
– najwyższa wieża z klocków miała piętnaście metrów wysokości a zbudowano ją w dwa tysiące piętnastym roku w Mediolanie;
– na każdego człowieka na Ziemi przypadają sześćdziesiąt dwa klocki;
– z produkcji wyszło mniej więcej 5 mld ludzików; Oprócz tego portal lego oferuje mnóstwo ciekawych filmów video, zwiastunów filmowych jak również seriali pokazujących świat LEGO. Na stronie lego dostępne są również gry LEGO, rzeczy, zestawy a ponadto dokładne instrukcje budowania do pobrania. Istnieje też parękolekcji filmowych LEGO. Jedną z nich jest LEGO Star Wars. Oczywiście tyczy się ona kultowej serii Gwiezdne Wojny. Inną serią jest LEGO Ninjago. Opowiada ona historię sześciu młodych chłopaków uczących się starożytnej sztuki walki. LEGO Batman jest kolejną kolekcją związaną z bardzo znanym filmem. Istnieją jeszcze inne kolekcje , które powstały na podstawie filmu. Jedną z nich jest kolekcja opierająca się na Harrym Potterze, inna na piratach z Karaibów czy Indianie Jones. Pojawiły się też ciekawostki lego.

 

Zaliczamy do nich rzeczy takie jak czapki, kurtki, szorty, t-shirty oraz spodnie. Wszystkie z nadrukami odnoszącymi się do LEGO. Nie tylko i wyłącznie ubrania zaliczane są do nowości. Na rynku pojawiły się LEGO Minifigures – są to figurki bohaterów kreskówek takowych jak np. Zwariowane melodie. W temacie nowości klocków to ukazało się dużo nowych zestawów z bardzo wielu serii na przykład z LEGO Friends, LEGO Ninjago czy LEGO Marvel. jeżeli chcesz zapoznać się nowościami ze świata LEGO to koniecznie zobacz katalog LEGO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *