Dokumenty to bardzo istotne rzeczy, jakie trzeba poprawnie przechowywać. Dokumenty powinny mieć jedno miejsce, jeżeli mamy je u siebie w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest metalowa szafa na dokumenty. Takie szafy metalowe są funkcjonalne a także nadają estetykę w pomieszczeniu.

 

Jeśli musimy nasze dokumenty trzymać w mieszkaniu, to będzie wam bardzo zależeć na tym, żeby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Jeśli jednak pracujemy w biurze a nie w domu to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest specjalna szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy trzymamy papiery w mieszkaniu, czy też w w naszym biurze ważną kwestią jest, by chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, jak również wewnętrznymi. Powinniśmy również wtrącić, iż tego typu szafy na akta są najlepszą pomocą organizacji naszej pracy. Nie musimy tracić naszego czasu na poszukiwanie papierów po różnorakich miejscach, lecz mamy w danej szafce cały plik potrzebnych nam dokumentów. Klasyczny model takiej szafki zawiera, aż 4 półki, lecz oczywiście można zamówić tego typu szafy większych rozmiarów. Dodatkowo szafka na akta ma możliwość dorobienia szuflad lub wysuwanych półek.

 

Jest wyjątkowo elastycznym przedmiotem, jeśli mówimy o funkcjonalności. Istnieje możliwość dokręcać je do siebie, przez co znacznie zwiększamy objętość na składowanie ważnych dokumentów… szafy metalowe na dokumenty mogą stać bezpośrednio na podłodze, lecz też mamy możliwość je powiesić na ścianie. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu chcemy je umiejscowić, Trzeba je umiejscowić w taki sposób, żebyśmy swobodnie sięgać do papierków. Cechą takich szaf, jest również, to, że mogą być wodoodporne, jak i ognioodporne. Często takie rodzaje szaf metalowych dobrze sprawdzają się w biurach prawniczych bądź bankach. Nie ma jednak zakazu posiadania metalowej szafki w prywatnym domu, tak więc, jeśli chcielibyśmy chronić różne dokumenty, przed potencjalnym pożarem, to możemy taką szafę u siebie również postawić. Zazwyczaj wyróżnia się cztery typy szaf metalowych na akta.

 

Pierwszą grupą jest klasa A typ jeden, do tej grupy zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na dokumenty w biurze, drzwi otwierane na dziewięćdziesiąt stopni. Szafy z kategorii A mogą posiadać zamek szyfrowy bądź elektroniczny. Typ drugi to bardzo często szafki, które są w kancelarii, czy urzędach. Cechuje je to, iż mają grubsze ściany aniżeli w zwykłych szafkach. Typ trzeci to przede wszystkim szafki na tajne dokumenty. To tzw. szafy dwupłaszczowe. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo tego rodzaju szafa chroniona jest przed prześwietleniem przez osoby nie pożądane. Typ 4 takich szaf to szafy pancerne metalowe. Ta grupa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Posiada też wszystkie zabezpieczenia z typów trzy. Tak więc wybór jest bardzo szeroki, należy jedynie się zastanowić jaki typ szafy metalowej jest nam teraz najbardziej potrzebny. Koszty takich szaf znajdują się w przedziale od 400 pln do 2500 tysiące.

 

Wszystko zależy od tego, jaki typ metalowych szaf postanowimy wybrać a ponadto jaka jej wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas tworzenia projektu przyszłego biura najlepiej jest od razu wziąć pod uwagę na tego typu szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *