W poniższym artykule omówimy dokładnie miastenię i jej objawy. Miastenia będąca w zaawansowanym stadium jest bardzo poważnym stanem, który może powodować osłabienie mięśni a także zaburzenia mowy. Wpływa na kilka różnych partii ciała, lecz najczęściej powoduje poważne problemy z mięśniami szyi, twarzy, ramion i barków. Artykuł opracowany z pracownia-emg.pl.

Myasthenia gravis atakuje 1 albo kilka rodzajów nerwów, które odpowiadają za kontrolę dobrowolnych ruchów mięśni. Te nerwy odpowiadają za stymulację mięśni wysyłając impulsy elektryczne, aby zapoczątkować ruch. U pacjentów z opisywaną chorobą substancja o nazwie acetylocholina gromadzi się w ich komórkach krwi w nieprawidłowym tempie z powodu choroby autoimmunologicznej lub mutacji genetycznej. Powoduje to podwyższone uwalnianie acetylocholiny, co utrudnia przesyłanie impulsów nerwowych do właściwej aktywacji mięśni. Miastenia to choroba autoimmunologiczna, która powoduje osłabienie a także zmęczenie mięśni. Istotne jest, by pacjent systematycznie odwiedzał swojego lekarza. Pomoże im to określić, kiedy mają miejsce objawy miastenii a także jakiego leczenia pacjent potrzebuje. Pacjenci mogą wręcz nie zdawać sobie sprawy, że chorują na miastenię, dopóki nie stanie się ona ciężka. Wraz z wejściem na rynek testów genetycznych jesteśmy w stanie określić stopień ryzyka chorób tj. miastenia. Bardzo pomoże nam to zidentyfikować osoby znajdujące się w wysokim stopniu ryzyka oraz wprowadzić odpowiednie działanie. Myastnaia to niezwykle poważne zaburzenie, które wpływa na poziom tlenu w płucach a także obieg krwi. Ten stan zazwyczaj objawia się świszczącym oddechem, przewlekłym kaszlem oraz dużym zmęczeniem.

Kluczowym słowem jest w tym przypadku genetyka; bo jest oparty na DNA, jesteśmy w stanie zidentyfikować osoby, które mogą go posiadać. Wynalezione testy genetyczne dostarczyły niesamowitego wglądu w historię medyczną, jakiego nie można zastąpić w żaden inny sposób niż przez przeprowadzanie testów DNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *