Rehabilitacja polega na leczeniu urazów oraz chorób fizycznych za pomocą urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń oraz wielu innych środków. Istnieje mnóstwo różnych metod a także terapii leczenia dostępnych w rehabilitacja Ostrzeszów osób z urazami mięśniowo-szkieletowymi, kłopotami neurologicznymi, sercowo-naczyniowymi a także wieloma innymi chorobami. W poniższym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne techniki dostępnych teraz zabiegów z dziedziny fizjoterapii.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od dziesięcioleci w celu pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd o małym natężeniu poprzez elektrody i pomaga stymulować obieg krwi oraz zmniejszać stany zapalne.

Zabieg fizjoterapeutyczny -masaż

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który skupia się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z znanych rodzajów to masaże szyi, głowy, pleców i stóp. Terapeuta rękami masuje konkretny obszar i tym samym gwarantuje ulgę w wielu bólowym objawach.

Zabieg fizjoterapeutyczny -laseroterapia

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który mamy możliwość zastosować w leczeniu stanów zapalnych i bólu w wielu stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, wytwarzając energię, która wspomaga wzrost a także gojenie komórek.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie są zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Możliwe, że cierpią na długotrwały ból, kłopoty z mięśniami, a czasem na depresję albo niepokój. Bez względu na przyczynę, w poniższym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym sposobom leczenia a także technologii, jaka jest wykorzystywana do ich realizacji.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki ciała potrafią ujawnić skrzepy krwi, złamania a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Wysyłane fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *